A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "Недригайлівське вище професійне училище"

Виховна робота

ОНОВЛЕНО 01.02.2023

Психологічна служба ДПТНЗ «Недригайлдівське  ВПУ» створена і діє згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 509 від 22 травня 2018 року «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України», керується в своїй роботі Положенням про психологічну службу.

МЕТА діяльності психологічної служби – створення умов для всебічного та гармонійного розвитку учня, стимуляція до саморозвитку, самоорганізації та самореалізації в подальшому житті.

ЗАДАЧІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

•    сприяти створенню психологічного клімату і умов для повноцінного розвитку дитини в підлітковому віці;
•    вивчати особливості дитини та формування її особистості в контексті її життєвих умов, виховання та взаємодії з дорослими та однолітками;
•    допомагати учням в життєвому самовизначенні, виборі шляхів самореалізації та професійному розвитку.


НАПРЯМКИ РОБОТИ

1.    Попередження можливих психолого-педагогічних проблем.
2.    Психологічна профілактика негативних факторів в освітньому просторі навчального закладу.
3.    Психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу (педагогічного колективу, майстрів виробничого навчання, вихователя, батьків) щодо адаптації учнів в новому навчальному закладі, вікових особливостей учнів-підлітків, взаємовідносин в учнівських та молодіжних колективах, розвиток індивідуальних можливостей учнів, особливостей дітей пільгової категорії.
4.    Консультування учасників освітнього процесу за запитом.
5.    Проведення необхідної психологічної діагностики в групах та поглибленої психодіагностики індивідуально.
6.    Психологічний супровід учнів від І-го до IV-го курсу навчання включає в себе:
•    проведення необхідної психодіагностики, консультування за її результатами, фіксація результатів в індивідуальні картки психолого-педагогічного супроводу учнів.
•    психологічну профілактику агресивної поведінки та насильства в молодіжному середовищі, вживання та пропаганда наркотичних речовин, алкогольних напоїв та тютюнопалінням, безпечної поведінки, суспільної свідомості.
•    розвивальна робота – особистісний ріст, навички спілкування та ефективної комунікації, розвиток творчих, організаторських та лідерських здібностей, формування нормальної самооцінки та навиків самоконтролю.

Інформація про практичного психолога

Вікторія Володимирівна ДАНИЛЕНКО –

практичний психолог ДПТНЗ "Недригайлівське вище професійне училище"

Освіта повна вища, 2018р, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка,

Педагогічний стаж - 3 роки 9 міс.

Психолог – душевний лікар провідник, в лабіринтах внутрішнього світу.

У житті бувають такі ситуації, коли нам здається, що ми у безвиході. Психолог дає «поштовх» у напрямі вирішення вашої проблеми. Він не порадник і не учитель, швидше провідник, якого «наймає» мандрівник, щоб подолати складну ділянку свого життєвого шляху.
    Навіщо мені професійний психолог? «У мене є хороший друг, якому я можу довіритися. Що ж такого може зробити психолог, чого не може друг»?, – приблизно так міркує чимало людей. Психолог може дати вам якісно новий досвід людських стосунків.
    Робота психолога з клієнтом – це не розвага, а глибокий обмінний процес, який відбувається в атмосфері безумовної довіри. Психолог – людина, яка захоплена своєю роботою, тому що прагне зрозуміти людей і допомогти.
    «Ніде не віднайти спокою тому, хто не знайшов його в собі самому»
                                Франсуа де Ларошфуко
    Кожен учень має можливість одержати психологічні поради та підтримку в будь-яких особистих проблемах, допомогу в налагодженні стосунків, поділитися своїми переживаннями, радістю тощо. І таким мудрим порадником, уважним співрозмовником, щирим другом є психолог.
    Робота психолога полягає в наданні допомоги студенту під час адаптації в новому колективі, у створенні сприятливого психологічного клімату, допомозі в конфліктних та стресових ситуаціях.


Психолог  не дає конкретних  порад,   не  оцінює  «правильно – неправильно», «добре –  погано».  Психолог використовує  свої  знання, навички, практичний  досвід,  щоб допомогти  Вам побачити  та  усвідомити причини
своїх проблем та  шляхи  їх  вирішення.

    На даний момент основними напрямками діяльності психологічної служби є індивідуальне консультування учнів і педагогічних працівників та проведення різноманітних занять, тренінгів, акцій тощо.
    Отже:
якщо у вас виникли невідкладні проблеми які ви не можете вирішити без сторонньої допомоги;
якщо, стурбовані ви своїми особистими стосунками з найріднішою людиною, чи відчуваєте творчий спад і потребуєте перегляду свого розпорядку з точки зору раціонального розподілу часу, чи просто необхідно виговоритися – все це може стати предметом індивідуальної бесіди з психологом, соціальним педагогом чи однією з тем тренінгового курсу.
якщо ви хочете розібратися у своїх психологічних проблемах, покращити свій настрій, визначитися нарешті у прийнятті важливого для Вас рішення;
якщо у вас назріває конфліктна ситуація з батьками, важко знайти спільну мову з друзями чи порозумітися з викладачами;
якщо, ви зіткнулися з труднощами у навчанні: не можете адаптуватися у новому колективі, побоюєтеся виступати перед великою аудиторією, невпевнені у своєму виборі тощо.

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ УЧИЛИЩА!

Ми працюємо для Вас щодня (крім вихідних) з 7:45 до 16:15  і наш кабінет знаходиться на ІІ поверсі у навчальному корпусі

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора